800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Salamura Sürk( Çökelek )Acısız 20 Adet

  • Stok Kodu: 1926152856951722
  • Stok Miktarı: 952 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
150,00 TL

 

Yöresel tatlardan biri  olan sürk çökeleğin tadına bayılacaksınız. Kahvaltılarınızın baş tacı olacak. Salamura sürk çökeleği zeytinyağı ile servis edebilirsiniz.

 

 

YÖRESEL LEZZET SÜRK ÇÖKELEK

Hatay Antakya’ya özgü sürk çökelek, bol taze çeşitli baharatlarla hazırlanmış, zeytinyağı ile sunuma hazırlanan bir kahvaltılıktır. Yöresel Hatay tatlarından olan sürk çökeleğin ana malzemesi çökelektir. Kendi el yapımımız olan acısız salamura sürk çökeleğinin tadına doyamayacaksınız. Kahvaltılarınızın baş köşesini alarak size ve sevdiklerinize yöresel lezzeti sunuyoruz. Yaz kış tüketiminin yanında kışın sıcak çayla ayrı bir güzelliği vardır. Mis gibi zahter, pul biber, kendi üretimimiz olan zeytinyağı ile çökeleğin lezzetine lezzet katıyoruz.

Kendine has özellikleri ve zengin yemek çeşitliliğine sahip gastronomi kenti Hatay Antakya da yöresel kahvaltılık olan sürk çökeleği, coğrafi işaret alınarak tescillendi. Hatay sürk çökeleği artık sofralarınızın süsü olmaya geldi. İster zeytinyağı ile bulayarak yiyebilirsiniz. İsterseniz de bol yeşillikle salatasını yapabilirsiniz yaz kış gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz yöresel lezzetler arasındadır. Hiçbir katkı maddesi olmayan ve doğal olarak elde yapım acısız salamura sürk çökeleği şiddetle tavsiye ederiz.

Antakya analarımızın ellerinden olan sürk çökeleğini ve baharatlarını özenle sevgilerini katarak yoğurup yuvarlıyorlar. Yuvarlak olan sürk çökeleğini sabah güneşi ve ikindi güneşi olacak şekilde doğal olarak kurutuyorlar. Antakya’nın özel ev yapımı sürk çökeleklerinin tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Tüm baharatların taze çekilip çökeleğin taze olmasına özen gösteriyoruz.

Yöremizin muhteşem tatlarından biri olan Çökeleğin salamura şeklidir. Bu şekilde istediğiniz zaman istediğiniz miktarda kullanabilirsiniz.Zeytinyağının içinde olduğu için bozulmaz.Çökelek salatası için idealdir. Dışarıda muhafaza edilebilir, bozulmaz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre buz dolabında saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle...

Hatay usulü sürk çökeleğin içerisindeki baharatlar;

  • Dağ kekiği-zahter
  • Kimyon

Acısız salamura sürkler de pul biber ve biber salçası kullanılmamıştır.