800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Çemen Tozu 250 Gr

  • Stok Kodu: 7068007669474937
  • Stok Miktarı: 981 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
75,00 TL

Çemen Tozu kendi mağazalarımızda çekilir, taze taze size teslim edilir .Acımsı aromatik tadı vardır.  Et, tavuk ve sebze yemeklerine enfes lezzet  katar.

ÇEMEN TOZU BURUK AROMATİK KOKULU

 Çemen otu Akdeniz bölgesinde yetişen bir bitkidir. Çemen tozu, çemen otunun tohumlarının öğütülmesi ile elde edilir. Acımsı ve buruk aromatik tadı vardır. Çemen çok eski bir baharattır ve antik çağlarda çok değer görmüştür. Et, tavuk ve sebze yemeklerine kullanılır.

Pastırmaya kokusunu ve o nefis tadını veren Çemen tozudur.

Genellikle pastırma yapımında kullanır. Etin üzerine çemen otu, sarımsak, tuz, kırmızıbiber ve su ile karıştırılarak etin üzeri üzerine sürülebilecek bir kıvamda bir sos yapılır. Geriye etin ve çemen karışımlı sosun kuruması kalır.

Lezzet olarak çok beğenilse de yendikten sonra pişmanlık yaratır, sebebi ise vücutta bıraktığı pek sevilmeyen kokusu. Bu sebep ile daha çok kışın tüketilir.

İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 250 gr ve katları olarak poşetlerde vakumlanmış olarak en özenli şekilde sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz çemen tozunu sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.