800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Kabak Tatlısı Ay Kesim 500 Gr

  • Stok Kodu: 891288054074429
  • Stok Miktarı: 608 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
125,00 TL

HATAY'IN GÖZ BEBEĞİ GURME KİREÇTE AY DİLİM KABAK TATLISI

Ağzınıza aldığınız ilk  ısırıkta kıtır kıtır ay dilimin ağızda dağılışının  bıraktığı leziz tadı sizlerde tatmak  için hadi hemen sipariş verin.   

Muhafaza Etme Koşulları

Tatlıyı en iyi ve uzun süre saklamak için buzdolabında vakumlu haliyle saklamalısınız. Tüketeceğiniz kadar alıp yine buzdolabında su değmeyecek şekilde 2 hafta saklayabilirsiniz. Daha uzun süre dayanır, yalnız gün geçtikçe tazeliğini yitirir. 

HATAY'IN GÖZ BEBEĞİ GURME KİREÇTE AY DİLİM KABAK TATLISI

Sönmemiş kireç içerisine eklenen su bir gece bekletilir.Kireçli suyun üzerinde çok ince bir tabaka şeklinde duran kireç kaymağını suyuyla birlikte alarak başka bir kaba aktarılır. Uzun ince parçalar şeklinde doğranın bal kabakları eklenir. Kabakların suyun altında kalması için üzerine bir tabak yerleştirilir. Bu şekilde 24 saat bekletilir. Kabakları sudan alıp iyice yıkanır. Yine bir kaba alıp üzerine su ilave ederek 1 saat daha bekletilir. Dilimlerin suyunu süzüp kürdanla birkaç yerinden delinir. 18 saat dolunca kabakları sudan çıkartılır.  Teker teker 5-6 kez suda yıkanır. İyice yıkadıktan sonrada 1 saat suda bekletilir. Dilimleri kürdanla birkaç yerinden delinir. Diğer yandan şekerli su kaynatılır. Kabakları ılınan şerbete ilave edilir. Tencereyi tekrar ocağa alıp kabakları kısık ateşte 2 saat pişirilir. Tencereyi Ocak üzerinden almadan önce kabakların üzerine limon tuzu ekleyip ve 1 saat bekletilir. 

Ay Dilim  Kabak tatlısını buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Üzerine eklediğimiz  Semir Eraslan özel yapım  tahin ve cevizi  eşliğinde sofranızda yerini hazırlayabilir , misafirlerinize sunabilirsiniz. Ağzınıza aldığınız ilk  ısırıkta kıtır kıtır ay dilimin ağızda dağılışının  bıraktığı leziz tadı sizlerde tatmak  için hadi hemen sipariş verin. Şimdiden afiyet olsun.