800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Saf Sahlep 125 Gr

  • Stok Kodu: 8267686812456405
  • Stok Miktarı: 816 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
60,00 TL

KIŞ GÜNLERİNİN İÇECEĞİ SALEP

Salep, orkideler ailesinin birçok türünün toprak altı yumrulardan elde edilen içecek ayrıca orkide türlerine Anadolu’da verilen genel ad Salepgiller familyasından; tel köklü otsu bir bitkidir Kökünde 2 tane yumru vardır gövdesi, dik ve silindirimsidir. Çiçekleri salkım veya başak şeklindedir. Su ve sütle birlikte kullanıldığında şiştiği için yaygın bir şekilde dondurma ham maddesi olarak kullanılır. Salep, içen kişiye mutluluk veren lezzetli bir içecektir. Salep daha çok kış aylarında muhallebici ya da pastaneler de satılan sıcak kış içeceği olarak bilinir. Bu içecek süt, şeker ve salep tozunun birlikte kaynatılmasından elde edilir ve genelde tarçınla birlikte sıcak olarak fincanda servis edilir.

Salep Nasıl Kıvam Alır?

1 lt süte 1 tatlı kaşığı Salep tozu 1 yemek kaşığı nişasta ilave edilir. İsteğe bağlı şeker, vanilya ve damla sakızı eklenir. 15 dakika kıvamı alana kadar kaynatılır.

İnternet sitesi üzerinden Semir Eraslan Hatay Yöresel Hataydan Gelsin ve Antakya Uzun çarşıdaki mağazamızı ziyaret ederek ürünü temin edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 125 gr ve katları olarak şeffaf paketlerde paketlenmiş olarak sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz saf salep sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle...