500 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Siyah Sele Zeytin (290-310) 1 Kg

  • Stok Kodu: 8503080185971298
  • Stok Miktarı: 875 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
180,00 TL

 DOĞAL KÖY USULÜ SELE ZEYTİN

Yöresel lezzet olan sele zeytini bahçemizden özenle topluyoruz. Sele zeytini kıvırcık ve tuzludur. Zeytin, içerisindeki suyun neredeyse tamamını dışarıya atmıştır ve içerisindeki lezzetin yoğunluğu da artmıştır. Bu şekilde zeytin 5 civarında ağırlığından fire vermiştir.En zahmetli, maliyetli üretim şekli olsa da en özel üretim şekli olarak bilinmektedir.

Zeytin ürünlerimizin başlığında belirtilen (430-450) gibi ifadelerin anlamı nedir?

"Kalibre" genel olarak bir nesnenin çapı anlamını taşır.

Zeytincilikte ise " 1 kg zeytinin kaç zeytin tanesinden oluştuğunu" ifade eder, ve zeytin tanesinin iriliğini belirtir. Zeytin grupları iriliklerine göre kalibre ölçüleri belirtilerek sınıflandırılırlar.

Bu sınıflandırmada zeytinin kalibresi belirtilirken, zeytin doğası gereği çok hassas bir homojen yapı oluşturamayacağı için, net bir sayı değil, bir sayı aralığı ifade edilir.

Örneğin belirli bir parti zeytinin kalibresinin (430-450) olması o parti içinden alınacak numunedeki zeytin tanelerinin sayısının 430 ile 450 arasında bir sayı olması anlamına gelir.

Zeytin irileştikçe "kalibre değeri”  küçülür, zeytin ufaldıkça "kalibre değeri” artar. Örneğin (290-310) kalibre zeytin (430-450) kalibre zeytinden iridir.

Doğru ürün karşılaştırması yapılabilmesi böylelikle sağlanır.

İnternet sitesi üzerinden Semir Eraslan Hatay Yöresel Hataydan Gelsin ve Antakya Uzun çarşıdaki mağazamızı ziyaret ederek ürünü temin edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 1 kg  ve katları olarak plastik şişelerde paketlenmiş şekilde sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz sele siyah zeytin ev yapımı sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle.

Hatay''dan Semir Eraslan mağazası veya www.hatayyoresel.com sitesinden aldığınız ev yapımı Hatay Yöresel ürünlerini sizde sevdiklerinize tavsiye ederek, yorumlarınızı paylaşarak bu doğallık yolculuğunda bize desteğinizi bekliyoruz. Sürpriz hediyeler eşliğinde...