500 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Yaban Mersini ( Cranberry )(Tropikal) 200 Gr

  • Stok Kodu: 9970053806873088
  • Stok Miktarı: 986 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
75,00 TL

DOĞAL EV YAPIMI YABAN MERSİNİ KURUSU (CRANBERRY)

Yaban mersini yaz ve sonbahar aylarının vazgeçilmez lezzetlerindendir. Kırmızı renktedir. Yaz kış tüketebileceğiniz kuru yaban mersini yaz ve sonbahar aylarında iyice olgunlaşması ile birlikte yaban mersini ağacının altına serilen bezlerin üzerine sallayarak dökülür veya el ile toplanır. İçerisindeki yabancı maddeler ve ezilmiş olanları ayrılarak elimizde kalan yaban mersini güneş altında hiçbir katkı maddesi kullanmadan kurutulur. Günün her öğünün de gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz bu lezzete herkesi davet ediyoruz.

Yaban mersini (chanberry) Kurutma İşlemi;

Yaban mersini kurusu yaz ve sonbahar aylarında olgunlaşan yaban mersini ağaçlarının altına bezden çarşaflar serilir ve ağaçları sallanarak yaban mersinleri dökülür dalı, ezilmişi seçilerek bezler üzerine üst üste gelmeyecek şekilde güneş gören bir yerde 2 saat arayla ters düz olacak şekilde çeviriyoruz  3 ila 4 gün arasında ve kuruyan yaban mersini kurularını toplayıp hava almayan ambalajlarda muhafaza ediyoruz.Dilerseniz salkım salkım da kurutabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden Semir Eraslan Hatay Yöresel Hataydan Gelsin ve Antakya Uzun çarşıdaki mağazamızı ziyaret ederek ürünü temin edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 1kg ve katları olarak poşetlerde vakumlu şekilde paketlenmiş olarak sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz kuru yaban mersini sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle.

Hatay''dan Semir Eraslan mağazası veya www.hatayyoresel.com sitesinden aldığınız ev yapımı Hatay Yöresel ürünlerini sizde sevdiklerinize tavsiye ederek, yorumlarınızı paylaşarak bu doğallık yolculuğunda bize desteğinizi bekliyoruz. Sürpriz hediyeler eşliğinde...