800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Samandağ Biber Tohumu 100 Gr

  • Stok Kodu: 5253343903695553
  • Stok Miktarı: 879 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
40,00 TL

YERLİ SAMANDAĞ BİBER TOHUMU

Yerli Samandağ biber tohumu diğer adı Antakya biberi kalın kabuklu etli, sulu ve oldukça acı bir biberdir. Samandağ biberi ilkbahardan yaza geçiş döneminde yetiştirilen bir biber türüdür. Yaz mevsimi dışında kışın yetiştirilen Samandağ biberleri, daha uzun sürede yetişir ve daha yeşil olurlar. Yazlık olarak yetişen Antakya biberleri ilk zamanlar koyu yeşil renkli olup zamanla alacalanarak kırmızı renge dönüşebilir. Biber tohumu tamamen yerli Samandağ biberinden elde edilip herhangi bir işlemden geçmemiştir. Aralık Ocak ve Şubat aylarında sera olarak ekimi yapılır ve fide olduğunda bahçeye saksıya ve tarlaya ekimi yapılabilir.

Samandağ biberi, faydalı ve bölgesel yetişen bir besin türü olduğu için internet üzerinden satışı yapılabilen bir biberdir. Tadını merak eden ya da faydasından yararlanmak isteyenler online alışveriş imkanı ile bu besini kolaylıkla elde edebilirler. Samandağ biber tohumunu internet sitesi Hatay Yöresel ve Semir Eraslan veya Antakya uzun çarşı da bulunan Semir Eraslan mağazadan temin edebilirsiniz. Verdiğiniz siparişi 100 gr ve katları olarak sizlere şeffaf paket içerisinde gönderiyoruz. Ürünü aldıktan sonra muhafaza ve saklama koşullarına uyulmalıdır. Samandağ biber tohumunu uzun süre nemsiz ve kuru ortamda muhafaza edebilirsiniz. Yerli biber tohumunun yanında roka tohumu, turp tohumu, maydanoz tohumu, tere tohumunu ve deve dikeni tohumu da sipariş verebilirsiniz.

Aldığınız yerli biber tohumunu kullanıp yorumlar kısmına yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Değerli yorumlarınız bizim için çok önemli ve değerlidir. Instagram hesabımızı takip ederek yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Semir Eraslan garantisi ve farkıyla kapınıza kadar gelen lezzetler.

Samandağ Biber Tohumu Ekimi;

Biber tohumlarını açık arazide çimlendirecekseniz çimlendirecek toprağı işleyiniz.işlenmiş toprağa biber tohumlarını yerleştiriniz ve üstünü ince elenmiş toprakla 0,5-1 cm arasında kapatınız.Toprak yüzeyini şeffaf bir naylonla kapatınız.Periyodik olarak toprağı nemlendiriniz.Çimlenme tahmini 12-20 gün içerisinde gerçekleşecektir. Dikimi için toprak uygunsa mümkünse fide dikimi için uygun serin ve rüzgarsız havaları seçin. Biber fidesinin daha fazla güneş ışığından yararlanması için kuzey-güney istikametindeki dikimleri tercih ediniz. Fide dikimlerinde sıralar üzerinde çift  dikim yapmanız uzun vadede size hem sulama ve hasat açısından maliyetleri azaltacaktır. Biber fidelerini , fideler   arası 30-40 cm  arasında, sıralar arası 45-75  cm olacak şekilde dikebilirsiniz.  Bütün bunlardan sonra sizlere düşen kendi yetiştireceğiniz biberleri keyifle tüketmek.  Verimli bir sezon diliyoruz...