800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Zeytinyağı (Erken Hasat) 1 Lt

  • Stok Kodu: 0471254317528805
  • Stok Miktarı: 9996 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
275,00 TL

 

Soğuk sıkım yöntemiyle elde ediyoruz ve hiç bir katkı maddesi kullanmadan direk sofralarınıza gönderiyoruz. Zeytinyağını tüm yemeklerinizde tereddütsüz  kullanabilirsiniz. Mutfakların vazgeçilmez lezzeti zeytinyağını gönül rahatlığı ile sizlere sunuyoruz.

 

 

Soğuk sıkım zeytinyağı hiçbir katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal olarak elde edilmiş olan zeytinler kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu hali ile oldukça da kalp dostu bir besin kaynağı olma özelliği taşımaktadır.

İlk olarak zeytinler ağaçlardan toplanmış şekilde gelir ve bol bol su ile yıkanır.

Sonra zeytinlerin sapları, çekirdekleri ve yaprakları ortamdan uzaklaştırılarak zeytinin sadece etli kısmının kalmasına dikkat edilir.

Daha sonrasında bu iş için özel olarak dizayn edilmiş kütükler kullanılarak zeytinin hamur haline getirilmesi sağlanmaktadır. Bir nevi değirmenden geçirmek gibi de düşünülebilir ve zeytinler hamur haline getirilir. Daha sonrasında hamurlaşmış zeytinler preslenmek üzere başka bir kaba aktarılır.

Sıkım aşamasında soğuk su kullanıldıgından 27" nin altında yağımızı elde etmekteyiz,bu şekilde zeytinin aromasını en saf şekilde hissedebilirsiniz.

Bu aşamada pres kullanılmaktadır ve bu pres sayesinde ortaya çıkan kuvvet ile zeytinin yağı çıkarılmaktadır ve tamamen yağı alınan zeytinlerin kalan posalı kısmı da ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Ortamdan uzaklaştırılan posalar çevreye hiçbir zarar vermeyecek şekilde atılmaktadır.

Elde edilen yağlar tamamen organik bir şekilde hiçbir katkı maddesi kullanılmadan ve hijyen kurallarına dikkat edilerek tarafımızca özenle cam şişelere doldurulmaktadır.
Soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüz tamamen doğal ve sağlıklı bir şekilde olmasının yanı sıra hiçbir lezzet kaybına uğramadan sofranızda yer edinecektir. Kullanılan zeytinlerin kalitesinden yapım aşamasının her noktasında zeytinlerin besin değeri kaybetmemesi bizce çok önemli bir konudur.

Lezzet ve kalite bakımından soğuk sıkım zeytinyağımızı sofralarında bir tüketenlerin tekrar tüketmek isteyeceğinin de garantisini veriyoruz.
ZEYTİNYAĞININ DONMA DERECESİ, ASİDİTESİ, CİNSİ, KOKUSU, RENGİ VE YÖRESİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR.