800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Kuru Dut (Lüx) 200 Gr

  • Stok Kodu: 8498830980154528
  • Stok Miktarı: 847 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
65,00 TL

 

DOĞAL EV YAPIMI KURU DUT

 

Dut yaz ayının vazgeçilmez lezzetlerindendir. Yaz kış tüketebileceğiniz, yaz aylarında iyice olgunlaşması ile birlikte dut ağacının altına serilen bezlerin üzerine sallayarak dökülür. İçerisindeki yabancı ve ezilmiş olanları ayrılarak elimizde kalan dutları güneş altında hiçbir katkı maddesi kullanmadan kurutuyoruz. Beyaz dut oldukça faydalıdır. Günün her öğünün gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz bu lezzete herkesi davet ediyoruz.

Kuru Dut Kurutma İşlemi;

Beyaz dut kurusu yaz ayında olgunlaşan dut ağaçlarının altına bezden çarşaflar serilir ve dut ağaçları sallanarak dutlar dökülür dalı, ezilmişi seçilerek bezler üzerine üst üste gelmeyecek şekilde yarı gölge yerde 3 saat arayla ters düz olacak şekilde çeviriyoruz  4 ila 5 gün arasında ve kuruyan dut kurularını toplayıp hava almayan ambalajlarda muhafaza ediyoruz.

İnternet sitesi üzerinden Semir Eraslan Hatay Yöresel Hataydan Gelsin ve Antakya Uzun çarşıdaki mağazamızı ziyaret ederek ürünü temin edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 200 gr  ve katları olarak poşetlerde vakumlu şekilde paketlenmiş olarak sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz kuru dut  sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle.

Hatay''dan Semir Eraslan mağazası veya www.semireraslan.com sitesinden aldığınız ev yapımı Hatay Yöresel ürünlerini sizde sevdiklerinize tavsiye ederek, yorumlarınızı paylaşarak bu doğallık yolculuğunda bize desteğinizi bekliyoruz. Sürpriz hediyeler eşliğinde...