800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Semir Eraslan Kahvaltılık Zahter 250 Gr

  • Stok Kodu: 6469718987559638
  • Stok Miktarı: 422 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
70,00 TL

Efsane lezzetlerin karışımını sizlere en güzel haliyle hazırlayıp kahvaltılarınızda zeytinyağı ile tüketebilirsiniz.

YÖRESEL KAHVALTILIK EV YAPIMI

Semir Eraslan Kahvaltılık zahter Anadolu’da yüzyıllardır kahvaltı sofralarında yer alan oldukça sağlık deposu bir baharat karmasıdır. Bu kahvaltılığı tüketmek doğal bir şekilde yapıldığı zaman kişiyi hastalıklara karşı oldukça dirençli hale getirmektedir. Bu yapısı sayesinde özellikle kışın gribe karşı tam bir koruyucu olarak tüketilmelidir.

Semir Eraslan Kahvaltılık zahter yapımında taş dibekler kullanılır. Bu sayede içerisine konulacak olan hububatlar tamamen istenilen şekilde tozlaştırılmaktadır. Elde dövülerek yapıldığı için içerisine konulan besin maddelerinin besin değerlerinde herhangi bir kayıp olma durumu söz konusu değildir.

Zaman içerisinde geleneksel anlamda bir kahvaltı kültürü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ev usulü Semir Eraslan kahvaltılık zahterin içerisinde nohut, leblebi, bulgur, rezene, karpuz çekirdeği, pul biber, kişniş gibi daha birçok sayıda farklı baharat ve bakliyat karıştırılmaktadır.

Karşımın homojen olması açısından havanda dövülme işleminden önce içine konulan malzemelerin oranı uzman çalışanlarımız tarafından ayarlanmaktadır.

İçerisinde bulunan faydalı baharatlar sayesinde kabızlık sorunu ortadan kalkar ve metabolizmaya iyi geldiği için bağırsakların güzel bir şekilde çalışmasına önayak olur.

Uzun süre tokluk hissi de verir ve son derece doyurucu bir besin kaynağı olma özelliği taşır.

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı ile birlikte tüketilir ve sağlığa bu şekli ile daha bir faydası dokunur.

Bir alışanın bir daha vazgeçemeyeceği özgün Anadolu lezzetlerinden biridir ve sofralarınızda kesinlikle bulunması önerilmektedir.


<iframe width="600" height="650" src="https://www.youtube.com/embed/Q9VRvChm8rg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>