800 TL üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo.

Ev Yapımı Nar Ekşisi ( Özel Üretim ) 1 Kg

  • Stok Kodu: 6720668642521527
  • Stok Miktarı: 997720 Adet
  • Gönderim Süresi: 1 Gün
  • Marka: Semir Eraslan
145,00 TL

Ev yapımı nar ekşisi mevsiminde toplanan narlardan elde edilmektedir. Narlar toplandıktan sonra kabuklarından tamamen ayrılır ve beyaz kısımları alınarak sadece taneleri kullanılarak yapılmaktadır.

Daha sonrasında narın suyu sıkılır ve büyük kazanların içerisinde nar suları yeterli seviyeye gelene kadar kazana aktarılır. Nar suyunu sıkarken bu iş için özel olarak hazırlanmış presli bir araç kullanılmaktadır. Bu sayede hiçbir nar tanesi telef edilmez ve boşa gitmez.

Ev yapımı nar ekşisi oldukça hijyenik koşullar altında tarafımızca özenle hazırlanmaktadır. Nar suları kazana aktarılırken tülbent yardımı ile süzülür ve narın çekirdekleri işleme katılmaz.

Daha sonra yavaş yavaş ocakta nar suyu kaynamaya bırakılmaktadır. Bu esnada çok yüksek sıcaklık tercih edilmemektedir. Ara ara kazanın içerisinde kıvamı kontrol etmek için tahta bir kaşık ile nar suyu karıştırılmaktadır.

Sabırlı bir şekilde narın içerisindeki fazla su uçana kadar beklenmektedir. Bunun nedeni yüksek sıcaklığın nar ekşisinin tadını bozmasıdır. Ürünlerimizin lezzeti ve kalitesi bizim için her zaman en önemli konudur ve buna çok dikkat ederiz.

İşlem sıkım aşamasında iken kabukların tadının geçmemesine ve nar ekşisinde herhangi bir tortulanma olmamasına da özen gösterilmektedir. Çünkü bu da nar ekşisinin tadını ve kıvamını bozabilecek bir etkendir. Bu nedenle nar sıkılırken çekirdeklerinin suyun içerisine girmemesine ve tortu yapmamasına işlem sırasında tarafımızca dikkat edilmektedir.


<iframe width="600" height="650" src="https://www.youtube.com/embed/b-S69BXiFRg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>